Pytania i odpowiedzi

Jak jest z projektem?

Po wcześniejszym ustaleniu wszystkich wytycznych, ok 2 dni przed terminem, powstaje wstępny lub już gotowy projekt. W każdej chwili jak również w dniu tatuażu, istnieje możliwość nanoszenia zmian w projekcie. Wykonanie projektu jest już wliczone w cenę tatuażu W celu wyceny zapraszamy na konsultację w   Studiu Tatuażu ROCK TATTOO   lub o kontakt mailowy, pod adresem: kontakt@rocktattoo.pl 

Zaznaczamy, iż wycena telefoniczna, bez możliwości zobaczenia tatuażu jest orientacyjna i może ulec zmianie.

Jakie są przeciwskazania?

Najczęściej występującymi przeciwskazaniami m.in. są: choroby skóry, zaburzenia krzepnięcia krwi, tendencja do bliznowacenia skóry, choroby przewlekłe (cukrzyca, epilepsja, padaczka, choroby serca), ciąża i karmienie piersią, aktywne zmiany wirusowe na skórze, stosowanie niektórych leków. Skóra nie może być uszkodzona i podrażniona w miejscu, które ma być tatuowane. W razie wątpliwości o każdej okoliczności, która może mieć wpływ na tatuowanie lub gojenie, powinieneś poinformować tatuażystę przed rozpoczęciem sesji. Pamiętaj, że zatajenie jakichkolwiek informacji na temat stanu zdrowia może wydłużyć lub skomplikować proces gojenia i tym samym przełożyć się na różnego rodzaju powikłania.

Czy tatuowanie jest bezpieczne?

Jeżeli nie występują żadne z przeciwskazań do wykonania tatuażu, a w trakcie gojenia ściśle stosujesz się do naszych zaleceń pielęgnacyjnych – to nic Ci nie grozi ? Ze swojej strony gwarantujemy najwyższą dbałość o sterylność i higienę – bezpieczeństwo i wysoki standard higieny to dla nas PRIORYTET. Używamy wyłącznie jednorazowych igieł i rur oraz najwyższej jakości pigmentów. Nie oszczędzamy na płynach dezynfekcyjnych. Dodatkowo staramy się stale ulepszać proces pielęgnacji, aby był jak najbardziej przejrzysty i mało kłopotliwy, dzięki czemu ryzyko infekcji w trakcie gojenia maleje praktycznie do zera.

Czy tatuaże się rozciągają?

Mówi się o tolerancji do 10 cm, im bliżej tej granicy się zbliżamy tym większe ryzyko ewentualnych zniekształceń skóry. Jeżeli przyrost masy jest zbyt nagły i gwałtowny to może to skutkować deformacją i rozstępami. Częste i duże wachania wagi przekładają się na złą kondycję skóry, tym samym ucierpieć może także tatuaż. Warto zachować rozwagę

Ile trwa proces gojenia?

Pełny czas gojenia to ok 4 tygodnie, w tym czasie trzeba odpowiednio dbać o tatuaż i definitywnie unikać sauny, solarium, kąpieli w basenie, jeziorze itp. Do aktywności fizycznej można powrócić po ok 2 tygodniach. Na zakończenie wizyty w naszym studiu, każdemu wyjaśniamy zasady pielęgnacji oraz wręczamy instrukcję postępowania.

Czy tatuujecie osoby niepełnoletnie?

NIE, nawet zgoda rodzica nic tutaj nie zmieni. Zapraszamy po 18-nastce

Jak należy przygotować się do tatuażu?

Można zadbać o skórę w miejscu, które chcesz wytatuować poprzez wykonanie pilingu na tydzień przed umówionym terminem oraz nawilżanie tego miejsca codziennie balsamem. Taki zabieg pozwoli odżywić i ujędrnić skórę, dzięki czemu będzie ona lepiej znosiła trudy tatuowania oraz przyspieszy proces gojenia. Dodatkowo warto dobrze się wyspać dzień przed, zjeść solidne (ulubione) śniadanie, a przede wszystkim należy pamiętać o dobrym nastroju i nie stresować się. W celu wyceny zapraszamy na konsultację w Studiu Tatuażu ROCK TATTOO lub o kontakt mailowy, pod adresem: kontakt@rocktattoo.pl Zaznaczamy, iż wycena telefoniczna, bez możliwości zobaczenia tatuażu jest orientacyjna i może ulec zmianie.

Czy stosujecie znieczulenie?

Nie stosujemy. Jeżeli zastanawiasz się nad użyciem maści znieczulającej, to z uwagi na ich krótkotrwałe działanie raczej na niewiele się to zdaje.

Czy tatuaże można eksponować na słońcu?

Absolutnie NIE ! Słońce to największy wróg tatuażu….powoduje, że tracą one swój blask i intensywność. Regularne wystawianie tatuażu na działanie promieni słonecznych, wiąże się z koniecznością ich poprawiania i odświeżania. W okresie wiosenno-letnim tatuaż należy smarować wysokim filtrem minimum SPF 50, zawsze kiedy tylko tatuaż może mieć kontakt z promieniami słonecznymi, nawet podczas niewinnego spaceru!

Czy tatuuje się pieprzyki?

Pieprzyków nie powinno się tatuować, w szczególności tych które są wypukłe. Naruszenie pieprzyka igłą może pobudzić go do zmian nowotworowych. Dodatkowo jeżeli pieprzyk jest ściśle otoczony pigmentem, nie ma szansy na to aby zaobserwować zmiany mogące prowadzić do nowotworu.

Dlaczego nie chcemy wykonywać niektórych motywów?

W ramach naszych usług oferujemy autorskie podejście, co oznacza, że dla każdego staramy się stworzyć coś unikatowego. Nie kopiujemy czyichś projektów ani tatuaży. Dlaczego? W naszym odczuciu jest to nieeleganckie i tym samym niezgodne z polityką naszego studia. Zawsze chętnie doradzamy w kwestiach wzoru, jednak nie wymyślimy za Ciebie co mogło by Ci się spodobać. W sytuacji kiedy ktoś pragnie posiadać tatuaż ale nie wie co by chciał, warto się wstrzymać, dać sobie więcej czasu aby pomysł mógł dojrzeć. Jeżeli natomiast powiesz nam mniej-więcej co Ci się podoba, postaramy się w oparciu o Twoje oczekiwania, stworzyć coś niepowtarzalnego ! Szukając inspiracji w internecie warto pamiętać, że wzór który nosi tysiąc innych osób (jak np znaczki nieskończoności) wykonywane są masowo….zatem czy na pewno chcesz nosić coś oklepanego ?!?

Ile kosztuje tatuaż i jak długo trwa jego wykonanie?

Wszystko zależy od tego jak duży jest tatuaż i jak dużo detali zawiera. Czasem wykonanie małego ale bardzo szczegółowego tatuażu może zająć więcej czasu niż wykonanie dużego lecz nieskomplikowanego. Oprócz tatuowania trzeba pamiętać, że potrzebny jest również czas na przygotowanie stanowiska pracy, dopasowanie wzoru do ciała oraz wykonanie odbitki. Ostatecznie nie jesteśmy w stanie tego dokładnie przewidzieć. Natomiast nie łudźcie się, że w przypadku małego tatuażu “jest to maksymalnie 15 minut roboty”. Ceny ustalane są indywidualnie w zależności od miejsca, wielkości oraz stopnia skomplikowania wzoru. Ceny zaczynają się od 200 zł.

Czy tatuowanie boli?

Boli, każdy jednak odczuwa ten ból inaczej. Na pewno duże znaczenie ma wybór miejsca na ciele. Można wyróżnić miejsca mniej bolesne (np. ramię, przedramię, łydka, udo) i miejsca bardziej bolesne (np. żebra, stopa, wewnętrzna strona ramienia), jednak nie obowiązuje tutaj żadna reguła, gdyż miejsce które 5 osób określi jako bardzo bolesne – TY możesz określić jako neutralne. Wielkość tatuażu również ma znaczenie, niestety im większy tatuaż tym więcej cierpliwości jest potrzebne, żeby wysiedzieć do końca sesji. Warto mieć te aspekty na uwadze, decydując się na tatuaż, w szczególności ten pierwszy.

Czy trzeba się umówić?

Zawsze należy się wcześniej skontaktować w celu ustalenia wytycznych co do projektu, a następnie wyznaczenia konkretnego terminu, wyceny itd. Termin można wstępnie zarezerwować osobiście przez maila lub na FB, jednak warunkiem ostatecznej rezerwacji jest uiszczenie zadatku (gotówką lub przelewem), który jest wliczany w cenę usługi. Zadatek nie podlega zwrotowi, a jego wysokość ustalana jest indywidualnie.