W celu wyceny zapraszamy na konsultację w Studiu Tatuażu ROCK TATTOO lub o kontakt mailowy, pod adresem: opole.laser@gmail.com Zaznaczamy, iż wycena telefoniczna, bez możliwości zobaczenia tatuażu jest orientacyjna i może ulec zmianie.
Laserowe usuwanie tatuażu
w Opolu
Oferujemy usługę laserowego usuwania tatuażu najnowszej generacji Laserem Q-SWITCH Nd-Yag. Sprzęt na którym pracujemy posiada UNIJNY CERTYFIKAT URZĄDZENIA MEDYCZNEGO zgodnie z Dyrektywą 93/42/EEC dla urządzeń medycznych klasy IIb. Urządzenie posiada także medyczny certyfikat CE zarejestrowany w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych w Warszawie.
Aktualnie jest to najmocniejszy na rynku laser tego typu, którego największą zaletą jest bardzo duża skuteczność działania, przy jednoczesnym zminimalizowaniu ryzyka powikłań.
Co powinieneś widzieć o zabiegu
usuwania tatuażu laserem
Po zabiegu – pielęgnacja
- podstawową zasadą jest utrzymywanie laserowanego miejsca w higienie ! Odpowiednia dbałość przy użyciu kremów wspomagających regenerację skóry z wartościowym składem;
- w razie pojawienia się pęcherzyków z osoczem zaleca się stosowanie opatrunku z folii spożywczej do czasu zniknięcia, folię należy zmieniać co ok 4 godziny, wtedy ranę należy przemyć i posmarować kremem przed nałożeniem świeżej folii;
- przewiewny opatrunek z gazy można założyć kiedy „rana” jest już zasklepiona i sucha;
- w okresie gojenia należy unikać moczenia danego miejsca podczas kąpieli;
- bezwzględnie należy unikać opalania oraz ekspozycji wylaserowanego miejsca na słońcu. W sytuacji kiedy uniknięcie promieni słonecznych nie jest możliwe konieczne jest stosowanie kremu z bardzo wysokim filtrem UV (50 lub więcej) lub lekkiego opatrunku jeżeli „rana” jest nadal w trakcie gojenia;
- w okresie gojenia (przede wszystkim w pierwszych 7 dniach po zabiegu) warto zrezygnować z ćwiczeń fizycznych, sauny oraz basenu.
Przebieg zabiegu
Zabieg może zostać wykonany wyłącznie po przeprowadzeniu wywiadu zdrowotnego i w przypadku stwierdzenia braku przeciwwskazań.
Odczucia w trakcie laserowania można przyrównać do bólu po „strzeleniu” gumką recepturką, dlatego też znieczulenie miejscowe nie jest konieczne.
Po zabiegu normalną reakcją skóry jest pojawienie się delikatnych, powierzchniowych i szybko gojących się uszkodzeń naskórka. Naturalne jest również pojawienie się strupka, którego w żadnym przypadku nie można odrywać (grozi to powstaniem blizny lub infekcji), w celu uniknięcia infekcji, strupek należy smarować maścią antybakteryjną lub natłuszczającą (np. linomag, pantenol, tribiotic). Po kilku dniach strupki samoistnie odpadają, odkrywając zaczerwieniony naskórek. Z każdym zabiegiem tatuaż blednie, ale czasami niewielka ilość barwnika pozostaje w skórze i zarys tatuażu może być widoczny.
Prawie po każdym zabiegu występują czasowe przebarwienia, odbarwienia oraz zmiany w teksturze skóry. W większości przypadków zanikają one w czasie do 3 lat po zabiegu. W rzadkich przypadkach dochodzi do trwałych zmian, które jednak zazwyczaj są delikatne, ledwo widoczne i tym samym akceptowane.
Pomiędzy zabiegami powinna być minimum 6-8-tygodniowa przerwa, podczas której rozbite drobinki barwnika są wchłaniane przez organizm, co skutkuje stopniowym rozjaśnianiem tatuażu.
Czas trwania zabiegu zależy od rozmiaru laserowanej powierzchni i może wynosić od 5 minut wzwyż.
Czego możesz spodziewać się po zabiegu
- bezpośrednio po zabiegu kolor tatuażu blednie, potem jednak znowu ciemnieje aby powoli rozjaśniać się w ciągu kilku (4-5) tygodni po zabiegu;
- rumień i obrzęk;
- uczucie pieczenia oraz świąd bezpośrednio po zabiegu;
- zwiększenie wrażliwości skóry;
- pęcherzyki i strupki;
- zmiana pigmentacji skóry – wystąpienie przebarwień i odbarwień jest większe u osób z ciemniejszym fototypem skóry (im ciemniejsza karnacja tym większe ryzyko wystąpienia) oraz podczas usuwania tatuaży kolorowych. Z reguły przebarwienia zanikają w ciągu 3 – 6 miesięcy, w niewielu przypadkach są nieodwracalne;
- na naświetlanym obszarze mogą wystąpić zasinienia skóry, zanikające w ciągu 5 do 15 dni;
- brązowe zabarwienie skóry może się utrzymywać do 3 miesięcy;
- możliwość uaktywnienia się na naświetlanym obszarze wirusa opryszczki (dotyczy osób u których wirus jest aktywny);
- blizny – niemal nie występują, najbardziej narażone są osoby u których proces gojenia ran prowadzi do powstawania bliznowców, bądź w sytuacjach zaniedbania „rany” podczas gojenia;
- reakcje alergiczne – występują niezmiernie rzadko
Działanie lasera
Kumuluje on energię w ultrakrótkim impulsie światła, który następnie jest selektywnie pochłaniany przez barwnik zawarty w skórze, co powoduje rozpad pigmentu na drobniejsze cząsteczki, te z kolei w okresie gojenia wydalane są z organizmu przez nasz system immunologiczny.
Należy pamiętać, że całkowite usunięcie tatuażu po 1 zabiegu jest praktycznie niemożliwe. Z reguły aby całkowicie usunąć pigment potrzebnych jest 3-10 zabiegów, na ogół tatuaże amatorskie wymagają mniej sesji niż te wykonane profesjonalnie.
Ilość zabiegów uzależniona jest przede wszystkim od:
- indywidualnej reakcji na laser (wydolność układu immunologicznego);
- gęstości i rodzaju użytego pigmentu;
- głębokości na jakiej znajduje się barwnik;
- koloru tatuażu oraz jego wielkości;
Przeciwskazania do zabiegu
- ciąża;
- stosowanie antydepresantów i innych leków oraz specyfików zawierających składniki światło uczulające;
- cukrzyca, epilepsja, padaczka bądź jakakolwiek choroba przewlekła;
- mocno opalona skóra lub ciemny fototyp skóry;
- zaburzenia krzepnięcia krwi;
- zmiany skórne w obrębie tatuażu;
- zażywanie leków przeciwgorączkowych, przeciwbólowych, aspiryny lub witaminy A lub E w okresie 2 tygodni przed zabiegiem;
- skłonność do powstawania blizn i bliznowców;
- bardzo duża powierzchnia tatuażu (– w tym przypadku zaleca się usuwanie mniejszymi partiami);
- choroby tkanki łącznej;
- doustna izotretinoiną i okres do 3 miesięcy od zakończenia terapii,
Przed zabiegiem
Każdy zabieg poprzedzony jest konsultacją (z ewentualną próbą laserową) kwalifikującą do zabiegu