Categories:

Jak jest z projektem?

Po wcześniejszym ustaleniu wszystkich wytycznych, ok 2 dni przed terminem, powstaje wstępny lub już gotowy projekt. W każdej chwili jak również w dniu tatuażu, istnieje możliwość nanoszenia zmian w projekcie. Wykonanie projektu jest już wliczone w cenę tatuażu W celu wyceny zapraszamy na konsultację w   Studiu Tatuażu ROCK TATTOO   lub o kontakt mailowy, pod adresem: kontakt@rocktattoo.pl 

Zaznaczamy, iż wycena telefoniczna, bez możliwości zobaczenia tatuażu jest orientacyjna i może ulec zmianie.

Jakie są przeciwskazania?

Najczęściej występującymi przeciwskazaniami m.in. są: choroby skóry, zaburzenia krzepnięcia krwi, tendencja do bliznowacenia skóry, choroby przewlekłe (cukrzyca, epilepsja, padaczka, choroby serca), ciąża i karmienie piersią, aktywne zmiany wirusowe na skórze, stosowanie niektórych leków. Skóra nie może być uszkodzona i podrażniona w miejscu, które ma być tatuowane. W razie wątpliwości o każdej okoliczności, która może mieć wpływ na tatuowanie lub gojenie, powinieneś poinformować tatuażystę przed rozpoczęciem sesji. Pamiętaj, że zatajenie jakichkolwiek informacji na temat stanu zdrowia może wydłużyć lub skomplikować proces gojenia i tym samym przełożyć się na różnego rodzaju powikłania.

Czy tatuowanie jest bezpieczne?

Jeżeli nie występują żadne z przeciwskazań do wykonania tatuażu, a w trakcie gojenia ściśle stosujesz się do naszych zaleceń pielęgnacyjnych – to nic Ci nie grozi ? Ze swojej strony gwarantujemy najwyższą dbałość o sterylność i higienę – bezpieczeństwo i wysoki standard higieny to dla nas PRIORYTET. Używamy wyłącznie jednorazowych igieł i rur oraz najwyższej jakości pigmentów. Nie oszczędzamy na płynach dezynfekcyjnych. Dodatkowo staramy się stale ulepszać proces pielęgnacji, aby był jak najbardziej przejrzysty i mało kłopotliwy, dzięki czemu ryzyko infekcji w trakcie gojenia maleje praktycznie do zera.

Czy tatuaże się rozciągają?

Mówi się o tolerancji do 10 cm, im bliżej tej granicy się zbliżamy tym większe ryzyko ewentualnych zniekształceń skóry. Jeżeli przyrost masy jest zbyt nagły i gwałtowny to może to skutkować deformacją i rozstępami. Częste i duże wachania wagi przekładają się na złą kondycję skóry, tym samym ucierpieć może także tatuaż. Warto zachować rozwagę

Ile trwa proces gojenia?

Pełny czas gojenia to ok 4 tygodnie, w tym czasie trzeba odpowiednio dbać o tatuaż i definitywnie unikać sauny, solarium, kąpieli w basenie, jeziorze itp. Do aktywności fizycznej można powrócić po ok 2 tygodniach. Na zakończenie wizyty w naszym studiu, każdemu wyjaśniamy zasady pielęgnacji oraz wręczamy instrukcję postępowania.

Jak należy przygotować się do tatuażu?

Można zadbać o skórę w miejscu, które chcesz wytatuować poprzez wykonanie pilingu na tydzień przed umówionym terminem oraz nawilżanie tego miejsca codziennie balsamem. Taki zabieg pozwoli odżywić i ujędrnić skórę, dzięki czemu będzie ona lepiej znosiła trudy tatuowania oraz przyspieszy proces gojenia. Dodatkowo warto dobrze się wyspać dzień przed, zjeść solidne (ulubione) śniadanie, a przede wszystkim należy pamiętać o dobrym nastroju i nie stresować się. W celu wyceny zapraszamy na konsultację w Studiu Tatuażu ROCK TATTOO lub o kontakt mailowy, pod adresem: kontakt@rocktattoo.pl Zaznaczamy, iż wycena telefoniczna, bez możliwości zobaczenia tatuażu jest orientacyjna i może ulec zmianie.

Czy stosujecie znieczulenie?

Nie stosujemy. Jeżeli zastanawiasz się nad użyciem maści znieczulającej, to z uwagi na ich krótkotrwałe działanie raczej na niewiele się to zdaje.

Czy tatuaże można eksponować na słońcu?

Absolutnie NIE ! Słońce to największy wróg tatuażu….powoduje, że tracą one swój blask i intensywność. Regularne wystawianie tatuażu na działanie promieni słonecznych, wiąże się z koniecznością ich poprawiania i odświeżania. W okresie wiosenno-letnim tatuaż należy smarować wysokim filtrem minimum SPF 50, zawsze kiedy tylko tatuaż może mieć kontakt z promieniami słonecznymi, nawet podczas niewinnego spaceru!

Czy tatuuje się pieprzyki?

Pieprzyków nie powinno się tatuować, w szczególności tych które są wypukłe. Naruszenie pieprzyka igłą może pobudzić go do zmian nowotworowych. Dodatkowo jeżeli pieprzyk jest ściśle otoczony pigmentem, nie ma szansy na to aby zaobserwować zmiany mogące prowadzić do nowotworu.

Dlaczego nie chcemy wykonywać niektórych motywów?

W ramach naszych usług oferujemy autorskie podejście, co oznacza, że dla każdego staramy się stworzyć coś unikatowego. Nie kopiujemy czyichś projektów ani tatuaży. Dlaczego? W naszym odczuciu jest to nieeleganckie i tym samym niezgodne z polityką naszego studia. Zawsze chętnie doradzamy w kwestiach wzoru, jednak nie wymyślimy za Ciebie co mogło by Ci się spodobać. W sytuacji kiedy ktoś pragnie posiadać tatuaż ale nie wie co by chciał, warto się wstrzymać, dać sobie więcej czasu aby pomysł mógł dojrzeć. Jeżeli natomiast powiesz nam mniej-więcej co Ci się podoba, postaramy się w oparciu o Twoje oczekiwania, stworzyć coś niepowtarzalnego ! Szukając inspiracji w internecie warto pamiętać, że wzór który nosi tysiąc innych osób (jak np znaczki nieskończoności) wykonywane są masowo….zatem czy na pewno chcesz nosić coś oklepanego ?!?

Czy wykonujemy poprawki tatuaży lub zakrywamy stare tatuaże?

Nie podejmujemy się poprawiania czyichś (wykonanych poza naszym studiem) nieudanych lub starych tatuaży.